AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2024-06-05

Jazz w Pałacu w Kiełczynie

aktualności Gmina Dzierżoniów

WSPÓŁBRZMIENIA to Ogólnopolski Konkurs Muzyki Improwizowanej skierowany do twórców muzyki improwizowanej z całej Polski zorganizowany przez Fundację Most The Most z Warszawy w 2023 r.

W pierwszej edycji konkursu udział wzięli zarówno soliści, jak i zespoły, niezależnie od wieku. Finałowi Konkursu towarzyszył Festiwal Muzyki Improwizowanej WSPÓŁBRZMIENIA. Podczas trzech festiwalowych dni uczestnicy mogli cieszyć się koncertami uznanych talentów muzycznych.

Trasa "Współbrzmienia 2023" stanowi serię 16 koncertów w całej Polsce, będącą realizacją nagród z pierwszej edycji tego konkursu. Jeden z tych koncertów odbędzie się już w najbliższy piątek w Pałacu w Kiełczynie, a wystąpi zdobywca Grand Prix Konkursu WSPÓŁBRZMIENIA Michał Aftyka Quintet.

To nie lada gratka dla fanów muzyki jazzowej.

Michał Aftyka Quintet - nowa generacja polskiej muzyki improwizowanej. Swoją muzyką komunikują emocje targające współczesnym człowiekiem - od bezwstydnego zachwytu nad teraźniejszością, przez zagubienie w niefalsyfikowanych teoriach po strach, związany z rozwojem najnowszych technologii.

Michał Aftyka Quintet to zdobywcy Grand Prix XXIV Przeglądu Jazzowego Sax Clubu w Gdyni (2023) oraz laureaci programu "Jazzowy Debiut Fonograficzny" organizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. We wrześniu, nakładem wydawnictwa Multikulti, ukaże się ich debiutancka płyta "Frukstrakt".

Członkowie zespołu są laureatami większości konkursów jazzowych w Polsce (m.in. Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Blue Note Poznań Competition, Young Krokus Jazz Competition) oraz za granicą (Jazz European Young Artists' Jazz Award Burghausen). Na swoim koncie mają kilkanaście płyt (w tym dwie płyty nominowane do Fryderyków w kategorii Jazzowy Debiut).

  • Michał Aftyka - kontrabas
  • Marcin Elszkowski - trąbka
  • Marcin Konieczkowicz - saksofon altowy
  • Tymon Kosma - wibrafon
  • Stefan Raczkowski - perkusja

Wszyscy członkowie są absolwentami lub studentami Akademii Muzycznych w Krakowie i Katowicach.

Jazz w Pałacu w Kiełczynie
powrót do poprzedniej strony