Jarmark Bożonarodzeniowy w Ostroszowicach

2018-12-14

Jarmark Bożonarodzeniowy w Ostroszowicach

Salonik Kobiet Ambitnych zorganizował 9 grudnia Ostroszowicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Z zaproszenia do udziału skorzystało 14 wystawców z terenu gminy Dzierżoniów.

Na stoiskach można było znaleźć stroiki świąteczne, wieńce, pierniki, kartki z życzeniami i świąteczne ozdoby. Uzupełnieniem jarmarku były swojskie wędliny, miody, sery i chleb własnego wypieku. Nie zabrakło domowych pierogów, bigosu i chleba ze smalcem oraz ręcznie wykonanych przez Kobiety Ambitne ciasteczek adwentowych tradycyjnie opatrzonych lakową pieczęcią.

Spotkanie mieszkańców w tym przedświątecznym czasie miało też inny istotny cel. Panie z Saloniku Kobiet Ambitnych włączyły się do akcji "Pomagamy Bartkowi wrócić do kraju". Inicjatywę chętnie wspierali również uczestnicy jarmarku.

Źródło: Salonik Kobiet Ambitnych
Zdjęcia: Oktawian Wasilewski