2024-05-23

III sesja Rady Gminy Dzierżoniów

Sprawozdanie finansowo-rzeczowe Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów za rok 2023, a także sport i turystyka - to główne tematy minionej sesji Rady Gminy Dzierżoniów. Obrady odbyły się w czwartek 23 maja.

W pierwszej części sesji radni wysłuchali dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta Justyny Kaczorowskiej. W swojej prezentacji przedstawiła Radzie najważniejsze działania podejmowane przez bibliotekę w sferze kultury w minionym roku.

Następnie głos zabrał kierownik Referatu Oświaty, Sportu i Turystyki Urzędu Gminy Dzierżoniów Adam Wolniak. W swoim wystąpieniu przybliżył obszary wsparcia działalności sportowej na terenie gminy oraz rozwój turystyki w naszym regionie.

Rada przyjęła również kilka uchwał, m.in. w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Dzierżoniów, zmian w Budżecie Gminy Dzierżoniów na rok 2024, zatwierdzenia Sołeckiej Strategii Rozwoju Wsi Jędrzejowice, zatwierdzenia Sołeckiej Strategii Rozwoju Wsi Dobrocin.

III sesja Rady Gminy DzierżoniówIII sesja Rady Gminy DzierżoniówIII sesja Rady Gminy DzierżoniówIII sesja Rady Gminy DzierżoniówIII sesja Rady Gminy DzierżoniówIII sesja Rady Gminy Dzierżoniów