Idą zmiany w odznace "Znam Góry Sowie"

2020-02-19

Idą zmiany w odznace "Znam Góry Sowie"

Zweryfikowanych zostało już blisko pół tysiąca małych odznak "Znam Góry Sowie"! 17 lutego odbyło się spotkanie, podczas którego Wójt Gminy Dzierżoniów i jednocześnie Wiceprezes Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich Marek Chmielewski oraz Mirosław Gontkowski - przewodnik i pasjonat turystyki rozmawiali o poszerzeniu projektu.

Odznaka to inicjatywa Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich (w skład którego wchodzi również gmina Dzierżoniów), a także ząbkowickiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

W tej chwili odznaką "Znam Góry Sowie" mogą się poszczycić mieszkańcy 105 miejscowości spośród 13 województw z całej Polski, ale również przyjezdni z zagranicy, np. z Norwegii. Turyści mogą zdobyć dwie odznaki: małą i dużą. Aktualnie trwają prace nad uruchomieniem "Wielkiej odznaki". To ważna chwila dla turystów pieszych, którzy czekali na taki krok ze strony STGGS.

O zmianach i nowościach turystycznych zaplanowanych na zbliżający się sezon wiosna-lato będzie można przeczytać już wkrótce na Facebooku Portalu Gór Sowich. Więcej informacji o odznace "Znam Góry Sowie" na www.gorysowie.org.

Książeczkę Weryfikacyjną można nabyć bezpośrednio u Mirosława Gontkowskiego z PTTK Ząbkowice (kontakt w regulaminie odznaki), a także w niektórych lokalizacjach odznaki (wykaz miejsc dostępny również na stronie STGGS) oraz w siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich w Sowiogórskim Centrum Komunikacyjnym w Dzierżoniowie.

Wszelkich informacji na temat odznaki udziela Mirosław Gontkowski, tel.: 782-155-411 lub pod adresem e-mail: miroslaw.gontkowski@gmail.com.

Idą zmiany w odznace Znam Góry SowieIdą zmiany w odznace Znam Góry Sowie