AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2024-04-29

Gra Terenowa w Ostroszowicach

aktualności Gmina Dzierżoniów

27 kwietnia 2024 roku w Ostroszowicach odbyła się gra terenowa, która zgromadziła młodzieżowe drużyny pożarnicze z terenu powiatu dzierżoniowskiego, ząbkowickiego, kłodzkiego i kaliskiego.

Dwanaście drużyn stanęło do pokonania dwunastu stacji tematycznych, z których każda była testem umiejętności i wiedzy. Od niemowlaka podtopionego w kąpieli, przez test ekologiczny i pogadankę z funkcjonariuszem Policji, po strzelectwo, rozwijanie linii gaśniczej, czy też węzły ratownicze - uczestnicy musieli wykazać się sprytem, szybkością działania oraz umiejętnością współpracy w zespołach.

Jedną z stacji było także symulowane potrącenie rowerzystki przez samochód, co było nie tylko sprawdzianem wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ale również testem umiejętności działania pod presją czasu i emocji. Konkurencje sportowe oraz znajomość sprzętu strażackiego były kolejnymi punktami, które pozwalały uczestnikom pokazać swoje umiejętności w praktyce.

Nie zabrakło również wyzwań z zakresu ratownictwa medycznego takich jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa oraz obsługa automatycznego defibrylatora zewnętrznego. Ostatnim punktem, było poruszanie się w specjalnych okularach symulujących działanie alkoholu i narkotyków. To zadanie nie tylko sprawdzało umiejętności poruszania się w nietypowych warunkach, ale przede wszystkim edukowało młodych ludzi na temat niebezpieczeństw związanych z używaniem substancji psychoaktywnych.

Drużyny, pomimo rywalizacji, doskonale współpracowały ze sobą, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Ich zaangażowanie i determinacja były godne podziwu. Każda stacja tematyczna była oceniana i punktowana przez instruktorów, co dodatkowo podnosiło poziom emocji i zaangażowania.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie, wysiłek i odwagę, jaką wykazali podczas wszystkich stacji tematycznych. Również serdeczne podziękowania należą się organizatorom za świetną inicjatywę, która nie tylko integrowała młodzież, ale także przyczyniła się do zwiększenia świadomości na temat bezpieczeństwa i ratownictwa.

Gra Terenowa w OstroszowicachGra Terenowa w OstroszowicachGra Terenowa w OstroszowicachGra Terenowa w OstroszowicachGra Terenowa w OstroszowicachGra Terenowa w OstroszowicachGra Terenowa w OstroszowicachGra Terenowa w OstroszowicachGra Terenowa w OstroszowicachGra Terenowa w OstroszowicachGra Terenowa w OstroszowicachGra Terenowa w OstroszowicachGra Terenowa w OstroszowicachGra Terenowa w OstroszowicachGra Terenowa w Ostroszowicach
powrót do poprzedniej strony