Strona główna

Gnejsy powalczą o tytuł "Najlepszego przedsięwzięcia Odnowy Wsi"

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2019-07-10

Gnejsy powalczą o tytuł "Najlepszego przedsięwzięcia Odnowy Wsi"

aktualności Gmina Dzierżoniów

Od 2009 roku gmina Dzierżoniów bierze udział w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska" organizowanym przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Inicjatywy i przedsięwzięcia naszych mieszkańców były już wielokrotnie nagradzane. W tym roku mamy szansę na kolejny sukces. Tym razem o tytuł "Najlepszego przedsięwzięcia Odnowy Wsi" ubiegają się mieszkańcy Włók z projektem "Nowe życie Gnejsów we Włókach".

Konkurs "Piękna Wieś Dolnośląska" to jeden z elementów wsparcia sołectw i gmin uczestniczących w Odnowie Wsi Dolnośląskiej. Ma na celu wypromowanie najlepszych i najbardziej innowacyjnych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich.

8 lipca komisja konkursowa przyjechała do Włók, aby dokonać oceny zgłoszonego przedsięwzięcia. W skład komisji weszli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz innych publicznych instytucji i uczelni wyższych.

Mieszkańcy Włók wykazali się jak zwykle wielką gościnnością. Opowiedzieli o historii i wartości swojego przedsięwzięcia oraz o pracach, jakie zostały wykonane w celu nadania Gnejsom unikatowego charakteru. To wyjątkowe miejsce w skali regionu i - jak twierdzą odwiedzający - prawdziwa lokalna perełka. Tego sukcesu nie udałoby się osiągnąć bez ogromnej determinacji i oddolnej pracy aktywnej społeczności lokalnej.

Teraz z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników. Konkurs ma zostać rozstrzygnięty do 19 sierpnia.

Trzymamy kciuki!

Gnejsy powalczą o tytuł Najlepszego przedsięwzięcia Odnowy WsiGnejsy powalczą o tytuł Najlepszego przedsięwzięcia Odnowy WsiGnejsy powalczą o tytuł Najlepszego przedsięwzięcia Odnowy WsiGnejsy powalczą o tytuł Najlepszego przedsięwzięcia Odnowy WsiGnejsy powalczą o tytuł Najlepszego przedsięwzięcia Odnowy WsiGnejsy powalczą o tytuł Najlepszego przedsięwzięcia Odnowy WsiGnejsy powalczą o tytuł Najlepszego przedsięwzięcia Odnowy WsiGnejsy powalczą o tytuł Najlepszego przedsięwzięcia Odnowy WsiGnejsy powalczą o tytuł Najlepszego przedsięwzięcia Odnowy WsiGnejsy powalczą o tytuł Najlepszego przedsięwzięcia Odnowy WsiGnejsy powalczą o tytuł Najlepszego przedsięwzięcia Odnowy WsiGnejsy powalczą o tytuł Najlepszego przedsięwzięcia Odnowy Wsi
powrót do poprzedniej strony