2019-10-09

Gminny żłobek z dofinansowaniem

Projekt "Żłobek równych szans w gminie Dzierżoniów" znalazł się w gronie 20 dofinansowanych projektów zdobywając wsparcie o wysokości ponad 1,3 mln złotych.

9 października Marszałek Województwa Dolnośląskiego wręczył certyfikaty potwierdzające otrzymanie funduszy Dyrektorowi "Stowarzyszenia Ziemia Dzierżoniowska" Marcinowi Pawełkowi oraz Wójtowi Gminy Dzierżoniów Markowi Chmielewskiemu.

W ramach projektu zostanie utworzonych i dostosowanych 50 nowych miejsc żłobkowych, powstanie nowy plac zabaw dla dzieci, a w latach 2020-2022 finansowane będzie bieżące funkcjonowanie żłobka. Wszystko w aktualnie modernizowanym przez naszą gminę budynku po Gimnazjum Gminnym przy ul. Ząbkowickiej 70 w Dzierżoniowie.

Projekt w ramach Poddziałania 8.4.1 "Godzenie życia zawodowego i prywatnego" w imieniu gminy Dzierżoniów złożyło Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska. Celem zadania jest zwiększenie zatrudnienia wśród osób opiekujących się dziećmi w wieku od 20 tyg. do 3 roku życia.

Gminny żłobek z dofinansowaniemGminny żłobek z dofinansowaniem