Gminne wieńce ponownie najpiękniejsze

2021-09-01

Gminne wieńce ponownie najpiękniejsze

Znamy zwycięski wieniec dożynkowy, który został wyłoniony w ramach tegorocznej edycji Konkursu na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Powiatu Dzierżoniowskiego.

Po dokonaniu przeglądu i oceny zgłoszonych zdjęć wieńców dożynkowych, Komisja Konkursowa postanowiła przyznać:

• I miejsce wieńcowi z sołectwa Tuszyn,
  • II miejsce wieńcowi z sołectwa Piława Dolna,
  • III miejsce wieńcowi z sołectwa Łagiewniki.

Autorzy trzech najpiękniejszych wieńców otrzymają nagrody pieniężne - 1000 złotych za I miejsce, 700 złotych za II miejsce i 500 złotych za III miejsce.

Najpiękniejszy wieniec będzie reprezentował Powiat Dzierżoniowski na Dożynkach Wojewódzkich organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego 5 września w Domaniowie.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas Sesji Rady Powiatu 31 sierpnia 2021 roku w budynku Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

Sołectwo TuszynSołectwo Piława DolnaSołectwo Łagiewniki