Gminne place zabaw z nowymi urządzeniami

2018-11-06

Gminne place zabaw z nowymi urządzeniami

Gmina Dzierżoniów w 2009 roku przystąpiła do Regionalnego Programu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi". Program ten pozwala na różnorodne działania wspierane z budżetu województwa dolnośląskiego.

W ramach programu realizowane są konkursy "Piękna Wieś Dolnośląska" oraz "Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi", a mieszkańcy uczestniczą w atrakcyjnych wizytach studyjnych.

Ważnym elementem tego programu jest konkurs "Odnowa Dolnośląskiej Wsi", który umożliwia realizację działań inwestycyjnych. Co roku gmina Dzierżoniów korzysta z tej możliwości i otrzymuje wsparcie na prospołeczne zadania. W 2018 roku w kilku miejscowościach na terenie gminy Dzierżoniów zmodernizowano place zabaw.

W Dobrocinie zamontowane zostały nowe urządzenia: karuzela, huśtawki i mała zjeżdżalnia, a w Jodłowniku i Ostroszowicach wymieniono zestawy zabawowe. Dodatkowo w Jodłowniku plac zabaw został ogrodzony, a w Owieśnie i we Włókach ogrodzenia wymieniono na nowe. Z kolei w Roztoczniku zamontowane zostały trzy bujaki na sprężynie, dwie huśtawki i piaskownica.

Dzięki podjętym działaniom nasze place zabaw stały się jeszcze bardziej atrakcyjne i bezpieczne, co jednocześnie podnosi estetykę miejscowości.