Gminne obchody rocznicy sowieckiej agresji na Polskę

2022-09-16

Gminne obchody rocznicy sowieckiej agresji na Polskę

Mieszkańcy, przedstawiciele władz oraz delegacje i poczty sztandarowe: Gminy Dzierżoniów i gminnych szkół uczestniczyli 16 września, w uroczystościach upamiętniających 83. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Obchody odbyły się pod pomnikiem przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej.

Zebrani wysłuchali okolicznościowego przemówienia Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego.

Z patriotycznym programem artystycznym wystąpili również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Piławie Dolnej. Na zakończenie uroczystości przybyłe delegacje złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów.

Obchody uświetnili żołnierze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej "Szpica".