Gminne obchody zakończenia II wojny światowej

2019-05-09

Gminne obchody zakończenia II wojny światowej

Mieszkańcy, przedstawiciele władz i delegacje organizacji kombatanckich oraz szkół z terenu gminy Dzierżoniów spotkali się w środę 8 maja w Owieśnie, aby uczcić 74 rocznicę zakończenia II wojny światowej.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele pw. Św. Trójcy. Następnie uczestnicy obchodów w asyście pocztów sztandarowych udali się pod Pomnik Wdzięczności, aby złożyć tam okolicznościowe wiązanki kwiatów.

Zebrani wysłuchali również przemówień Zastępcy Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanty Zarzeki i przedstawiciela Gminnego Związku Kombatantów Stanisława Koncewicza. Program artystyczny dotyczący wydarzeń związanych z zakończeniem II wojny światowej przedstawili uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach.

Uroczystości uświetnili również żołnierze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej "SZPICA".

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.