Gminne eliminacje XXVI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Pegazik

2023-02-06

Gminne eliminacje XXVI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Pegazik

Edgar Allan Poe twierdził, że "poezja jest rytmicznym tworzeniem piękna za pomocą słów". Ci którzy to piękno starają się odtworzyć spotkali się w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku.

2 lutego odbył się tam gminny etap XXVI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik". Kolejny raz w oczach dzieci i młodzieży można było zobaczyć iskrę, która pojawia się podczas spotkań z poezją i prozą. Mamy nadzieję, że ten błysk zostanie u nich na dłużej i nie zgaśnie przysypany szarą codziennością. Na pewno nie pozwolą na to bliskie relacje z literaturą.

Jury w składzie: Janina Weretka-Piechowiak, Izabela Gendziel oraz Grzegorz Stawiak po wysłuchaniu dziesięciu uczestników konkursu, postanowiło przyznać następujące nagrody:

• W kategorii "młodsi" - klasy IV-VI (szkoły podstawowe)
    • I miejsce - Wiktoria Szóstka
    • II miejsce - Michalina Żygadło
  • W kategorii "starsi" - klasa VII i VIII (szkoły podstawowe)
    • I miejsce - Zuzanna Bieńkowska

W oczekiwaniu na werdykt uczestnicy konkursu oraz goście udali się na poczęstunek, zastanawiając się na kogo oddać swój głos i przyznać Nagrodę Publiczności. W tym roku trafiła ona do rąk Michaliny Żygadło. Serdecznie dziękujemy opiekunom artystycznym za trud włożony w przygotowanie podopiecznych a młodzieży za odwagę i czas poświęcony literaturze.

Nagrodzone osoby będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych. Życzymy powodzenia!

D.W.
Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów w Mościsku