Gmina Dzierżoniów na Kongresie Odnowy Wsi

2021-12-13

Gmina Dzierżoniów na Kongresie Odnowy Wsi

Reprezentacja gminy Dzierżoniów wzięła udział w dorocznym Kongresie Odnowy Wsi, który odbył się w dniach 9 - 10 grudnia na terenie Zamku Kliczków. Przedsięwzięcie jest jednym z elementów regionalnego programu Odnowa Dolnośląskiej Wsi, a jego celem jest wymiana dobrych praktyk oraz podniesienie wiedzy na temat rozwoju obszarów wiejskich.

W kongresie tradycyjnie wzięli udział lokalni liderzy oraz przedstawiciele władz samorządowych. Delegacji naszej gminy przewodniczyła dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta Justyna Kaczorowska.

Podczas kongresu nie zabrakło wystąpień samorządowców i ekspertów w dziedzinie odnowy wsi. O swoich osiągnięciach mówili również laureaci konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska". Wśród nich byli mieszkańcy Mościska, którzy w tegorocznej edycji konkursu zajęli I miejsce w kategorii "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi".

O zwycięskim projekcie "Tradycje i zwyczaje spod strzechy, czyli pierzajki i nie tylko", a także o innych działaniach realizowanych przez społeczność lokalną opowiedziała Edyta Mulka-Gonera ze Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko".

Kongres Odnowy Wsi był jak zawsze okazją do spotkania się i wymiany doświadczeń pomiędzy najaktywniejszymi mieszkańcami dolnośląskiej wsi. Wierzymy, że będzie też inspiracją do realizacji kolejnych ciekawych, oddolnych inicjatyw.

Gmina Dzierżoniów na Kongresie Odnowy WsiGmina Dzierżoniów na Kongresie Odnowy Wsi