Strona główna

Gmina Dzierżoniów na Kongresie Odnowy Wsi

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2018-12-03

Gmina Dzierżoniów na Kongresie Odnowy Wsi

aktualności Gmina Dzierżoniów

Reprezentacja gminy Dzierżoniów w dniach 30 listopada i 1 grudnia wzięła udział w dorocznym Kongresie Odnowy Wsi. Przedsięwzięcie jest jednym z elementów regionalnego programu Odnowa Dolnośląskiej Wsi, a jego celem jest wymiana dobrych praktyk oraz podniesienie wiedzy na temat rozwoju obszarów wiejskich.

W tym roku kongres odbył się na terenie zamku w Kliczkowie. Wzięło w nim udział ponad 200 lokalnych liderów oraz przedstawiciele władz samorządowych.

W trakcie kongresu mieliśmy przyjemność zaprezentować projekty i sukcesy Uciechowa - Najpiękniejszej Wsi Dolnośląskiej 2018 r. Zrobił to prezes stowarzyszenia "Uciechów - Moja Wieś" Tomasz Włodek. Najlepsze przykłady odnowy wsi prezentowali także pozostali laureaci konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska".

Nie zabrakło wystąpień ekspertów. O znaczeniu zieleni w kształtowaniu krajobrazu wsi mówiła dr Irena Niedźwiecka-Filipiak z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Przed uczestnikami wystąpił także Ryszard Wilczyński - twórca odnowy wsi w Polsce. Tematem wystąpienia było "Wykorzystanie wyróżników i specyfiki wsi dla kształtowania przestrzeni wiejskiej".

Udział w kongresie jest zawsze wartościowy i bardzo inspirujący. Mamy nadzieję, że przełoży się na kolejne projekty realizowane na terenie naszej gminy.

Zdjęcia: Krzysztof Szustka

Gmina Dzierżoniów na Kongresie Odnowy WsiGmina Dzierżoniów na Kongresie Odnowy WsiGmina Dzierżoniów na Kongresie Odnowy WsiGmina Dzierżoniów na Kongresie Odnowy WsiGmina Dzierżoniów na Kongresie Odnowy WsiGmina Dzierżoniów na Kongresie Odnowy WsiGmina Dzierżoniów na Kongresie Odnowy WsiGmina Dzierżoniów na Kongresie Odnowy Wsi
powrót do poprzedniej strony