Strona główna

Gmina Dzierżoniów dołącza do akcji pomocowej dla pacjentów szpitala

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2020-11-23

Gmina Dzierżoniów dołącza do akcji pomocowej dla pacjentów szpitala

aktualności Gmina Dzierżoniów

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie wraz z Dziennym Domem Senior+ 18 listopada rozpoczęło akcję "Pakiet dla pacjenta Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie". Celem akcji jest wsparcie pacjentów najpotrzebniejszymi produktami, które mogą okazać się niezbędne podczas przedłużającego się pobytu w szpitalu. Do pomocy w zbiórce dołączyła również gmina Dzierżoniów.

Na oddziale covidowym dzierżoniowskiego szpitala przebywa nawet kilkudziesięciu pacjentów. Często trafiają do placówki nieprzygotowani na dłuższy pobyt, a odwiedziny nie są możliwe. Artykuły pierwszej potrzeby może dostarczyć pacjentowi rodzina, jednak zdarza się, że pacjentami są osoby samotne lub znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej.

Do akcji postanowiła dołączyć również gmina Dzierżoniów. Od dzisiaj wszyscy mieszkańcy, którzy nie mają możliwości, aby dotrzeć do Dzierżoniowa z produktami dla pacjentów, będą mogli przekazać je do jednej z filii Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów: w Mościsku, Ostroszowicach, Uciechowie, Tuszynie, Piławie Dolnej, Owieśnie lub Roztoczniku. Produkty te będą dostarczane do Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie przez pracowników biblioteki lub gminy.

Przypominamy, że akcja polega na zbiórce najpotrzebniejszych artykułów, takich jak: woda (w butelkach 0,5 l), mydło (w kostkach lub w płynie), płyny do golenia i maszynki, pasty do zębów i szczoteczki, podpaski, chusteczki higieniczne (zwykłe i wilgotne) oraz ręczniki (materiałowe).

Zbiórka trwa równocześnie w Dziennym Domu Senior+ (Dzierżoniów, ul. Świdnicka 35) do odwołania.

Szczegółowych informacji w tej sprawie udziela:

  • Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie (Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki, tel.: 74 882 52 30, e-mail: promocja@pow.dzierzoniow.pl),
  • Dzienny Dom Senior+, tel. 74 831 13 20, e-mail: dyrektor@ddps.pl oraz
  • Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku, tel. 74 830 31 42, e-mail: biblioteka.moscisko@wp.pl.

Gmina Dzierżoniów dołącza do akcji pomocowej dla pacjentów szpitala
powrót do poprzedniej strony