Gdzie wyrzucamy maseczki i rękawiczki jednorazowe?

2020-06-03

Gdzie wyrzucamy maseczki i rękawiczki jednorazowe?

Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni - ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych.

Wciąż musimy je nosić m.in. w:

• autobusach i innych środkach komunikacji miejskiej,
  • sklepach,
  • kinach i teatrach,
  • salonach masażu i tatuażu,
  • kościołach i świątyniach,
  • urzędach (obowiązek dla petentów),
  • restauracjach i innych punktach gastronomicznych (zanim usiądziemy do stolika).

Ponadto podczas zakupów obowiązkowe jest stosowanie, z nielicznymi wyjątkami, jednorazowych rękawiczek.

Choć materiały, z których wykonane są jednorazowe rękawiczki i maseczki mogłyby wskazywać, że trzeba je wyrzucać do żółtego pojemnika na odpady z tworzyw sztucznych, środki ochronne tego typu powinny lądować w innym kontenerze.

Zużyte jednorazowe rękawiczki, maseczki i inne materiały higieniczne wyrzucamy do pojemników na odpady zmieszane. Prosimy także o zachowywanie porządku w przestrzeni publicznej i wyrzucanie maseczek i rękawiczek do koszy. Nie należy ich wyrzucać do toalety!

Pamiętajmy również o zachowaniu bezpiecznej odległości, częstym myciu lub dezynfekcji rąk i niedotykaniu twarzy.