Fundusz sołecki głównym tematem lutowej sesji

2022-02-25

Fundusz sołecki głównym tematem lutowej sesji

Głównym tematem minionej sesji Rady Gminy Dzierżoniów była realizacja zadań w ramach funduszu sołeckiego. Obrady odbyły się 24 lutego.

Na początku sesji Katarzyna Ciszek ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie złożyła uroczyste ślubowanie i odebrała akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

Następnie informację na temat zadań zrealizowanych na terenie gminy Dzierżoniów w ramach funduszu sołeckiego przybliżył radnym Mariusz Zawiła - kierownik Referatu Mienia Komunalnego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska.

Rada przyjęła też kilka uchwał, m.in. w sprawie zmian w Budżecie Gminy Dzierżoniów na rok 2022, ustalenia wysokości opłat za pobyt i wyżywienie dziecka w Żłobku Gminnym "Sudeckie Skrzaty", czy przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Nowizna.

Fundusz sołecki głównym tematem lutowej sesjiFundusz sołecki głównym tematem lutowej sesjiFundusz sołecki głównym tematem lutowej sesji