2021-11-29

Festiwal unihokeja

W Szkole Podstawowej w Piławie Dolnej w dniach 28 i 29 października 2021 r. rozegrane zostały Mistrzostwa Dolnego Śląska w unihokeju klas V - VI dziewcząt i chłopców. Kolejny raz spotkały się najlepsze drużyny ze strefy wałbrzyskiej, legnickiej, wrocławskiej i jeleniogórskiej.

W zmaganiach sportowych drużyny dziewcząt i chłopców ze szkoły w Piławie Dolnej zdobyły szóste miejsce. Tytuł mistrza województwa przypadł chłopcom z Krzeszowa i dziewczętom z Budziszowa Wielkiego.

Szkołę Podstawową w Piławie Dolnej reprezentowały uczennice: Michalina Żygadło, Emilia Cech, Julia Cech, Natalia Dyś, Małgorzata Trela, Nikola Rybarczyk, Maria Rybacka, Maja Rozbicka, Amelia Szafrańska, Magdalena Ostrowska oraz uczniowie: Mateusz Tubicz, Filip Stańczak, Wojciech Stroka, Kajetan Potoczek, Antoni Sienkiewicz i Adam Gąsior.

Z kolei w dniach 5 i 6 listopada br. rozegrane zostały w Lubawce finały wojewódzkie dla klas VII - VIII. W rozgrywkach dziewcząt medal był bardzo blisko. Reprezentantki Piławy Dolnej zajęły czwarte miejsce, a najlepszą bramkarką turnieju została uczennica naszej szkoły Alicja Ostrowska. Chłopcy w meczach grupowych zremisowali trzy razy, lecz suma zdobytych punktów nie pozwoliła im na awans do półfinałów i ostatecznie zajęli szóste miejsce.

W obydwu turniejach zabrakło troszeczkę szczęścia, ale taki jest sport.

Naszą szkołę reprezentowały: Anna Bartosz, Klaudia Korman, Martyna Filipiuk, Anna Juraszek, Chelsea Elmer, Jessica Pieszczuch oraz Alicja Ostrowska. Reprezentacja chłopców wystąpiła w składzie: Wojciech Turowski, Wiktor Kolat, Adrian Korman, Aleksander Stroka, Michał Baran, Patryk Drozdek, Bartosz Chlipała, Filip Stemplowski, Kacper Cozminciuc, Filip Rudnikowski, Piotr Drabik, Damian Kilarski.

Gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą walkę sportową.

Krzysztof Twardak

Festiwal unihokejaFestiwal unihokejaFestiwal unihokejaFestiwal unihokejaFestiwal unihokejaFestiwal unihokejaFestiwal unihokejaFestiwal unihokeja