Europejski Dzień Sportu Szkolnego w Mościsku

2021-10-05

Europejski Dzień Sportu Szkolnego w Mościsku

24 września w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku miało miejsce międzynarodowe wydarzenie pn. "Europejski Dzień Sportu Szkolnego", czyli wielkie święto ruchu, które odbywało się równolegle w 40 krajach na świecie, z udziałem niemal 400 polskich szkół.

Celem przewodnim EDSS było wspólne spędzenie czasu na zabawie, rekreacji, przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej, słowem "W zdrowym ciele zdrowy duch".

W tym roku placówka w Mościsku świętowała EDSS z "królową sportu" i z tej okazji zorganizowany został wielobój lekkoatletyczny, w ramach którego uczniowie rywalizowali w konkurencjach takich jak: skok wzwyż, bieg na 60 m, bieg na 200 m, sztafeta integracyjna 4 x 200 m.

Tego dnia wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami. Nie liczyły się miejsca na podium, a udział, dlatego każdy uczestnik otrzymał złoty medal i pamiątkowy numer startowy oraz słodki upominek. Wszystkim gratulujemy aktywnego i sympatycznie spędzonego dnia w szkole i życzymy zdrowia, pomyślności oraz jak najwięcej aktywnie spędzonych dni.

Opr. Grzegorz Różycki