Strona główna

Elżbieta Filipek odebrała tytuł "Sołtysa Roku 2018"!

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2019-06-19

Elżbieta Filipek odebrała tytuł "Sołtysa Roku 2018"!

aktualności Gmina Dzierżoniów

W Senacie nagrodzono 18 czerwca laureatów ogólnopolskiego konkursu "Sołtys Roku 2018". Tytuł ten odebrała również Elżbieta Filipek, sołtys Uciechowa.

Konkurs organizowany jest przez redakcję "Gazety Sołeckiej" i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Jego celem jest promowanie najbardziej aktywnych i wyróżniających się gospodarzy wsi, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnej.

Uroczystość poprzedziła konferencja "Jak uwolnić potencjał wsi?" przygotowana przez komisje: Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej we współpracy z organizatorami konkursu.

Sołtys Uciechowa towarzyszyli: Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, jego zastępca Jolanta Zarzeka oraz Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Dzierżoniów Grażyna Ziernik, która jako sołtys Dobrocina otrzymała tytuł "Sołtysa Roku" w 2012 r.

W drugiej części konferencji podsumowano konkurs "Sołtys Roku 2018". Kapituła konkursu pod przewodnictwem redaktor naczelnej "Gazety Sołeckiej" nadała równorzędny tytuł siedmiu sołtysom z terenu całej Polski.

Tytuł ten, oprócz Elżbiety Filipek zdobyli: Wiesław Czaja ze Sławska w woj. wielkopolskim, Barbara Herok z Malni w woj. opolskim, Wojciech Jóźwik z Trzeszkowa w woj. świętokrzyskim, Ewa Molenda-Stroińska z Zalesia Górnego w woj. mazowieckim, Krystyna Pałkowska z Cikowic w woj. małopolskim i Joanna Ułasiuk z Wielkiego Lubienia w woj. kujawsko-pomorskim. Za najdłuższe w obecnej edycji konkursu pełnienie funkcji sołtysa nagrodzono Bogumiła Kaszubę z Krągoli w woj. wielkopolskim.

Elżbieta Filipek podziękowała w imieniu wszystkich sołtysów za wyróżnienie. - Swojej pracy nie wykonują oni dla nagród i chwały, ale mimo to miło jest wiedzieć, że jest ona doceniana - podkreśliła pani sołtys.

Podczas uroczystości wystąpiła również Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka, która przedstawiła prezentację na temat Uciechowa i sukcesów mieszkańców wsi.

Gratulujemy Pani sołtys!

Elżbieta Filipek odebrała tytuł Sołtysa Roku 2018!Elżbieta Filipek odebrała tytuł Sołtysa Roku 2018!Elżbieta Filipek odebrała tytuł Sołtysa Roku 2018!Elżbieta Filipek odebrała tytuł Sołtysa Roku 2018!Elżbieta Filipek odebrała tytuł Sołtysa Roku 2018!Elżbieta Filipek odebrała tytuł Sołtysa Roku 2018!Elżbieta Filipek odebrała tytuł Sołtysa Roku 2018!Elżbieta Filipek odebrała tytuł Sołtysa Roku 2018!Elżbieta Filipek odebrała tytuł Sołtysa Roku 2018!Elżbieta Filipek odebrała tytuł Sołtysa Roku 2018!Elżbieta Filipek odebrała tytuł Sołtysa Roku 2018!
powrót do poprzedniej strony