2024-05-23

EkoPowiat - ekologiczna edukacja międzypokoleniowa w Powiecie Dzierżoniowskim

Projekt "EkoPowiat" skierowany jest do uczniów klas szóstych ze szkół podstawowych z terenu Powiatu Dzierżoniowskiego, w tym także gminy Dzierżoniów.

Pierwsze działania już za nami. 15-16 kwietnia 2024 r. uczestnicy projektu z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku, wzięli udział w cyklu warsztatów m.in. przygotowujących do ekokonkursu planistycznego dla młodzieży, w którym stworzony został plan zagospodarowania fragmentu terenu przy szkole. Podczas warsztatów omawiane były tematy bioróżnorodności, zrównoważonego rozwoju i gospodarki odpadami, a także ochrony środowiska w zakresie tworzenia nowych ekosystemów, zmiany klimatu, oszczędzania i wytwarzania energii, oszczędzania wody, surowców oraz segregowania i wtórnego wykorzystywania odpadów. Przygotowano także teren przy szkole do nasadzeń.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie uczestniczyli w warsztatach o tematyce ekologicznej, przygotowali miniprojekty nasadzeń i zagospodarowania terenu zielonego w parku szkolnym.

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Ostroszowicach odbyły się 15-16 kwietnia warsztaty na temat bioróżnorodności, zrównoważonego rozwoju oraz właściwego gospodarowania zasobami wodnymi i odpadami. Efektem końcowym było opracowanie przez uczniów planu zagospodarowania fragmentu terenu wokół szkoły oraz miniprojektów ekonasadzeń.

22 i 23 kwietnia uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych, których efektem końcowym było również wykonanie projektów nasadzeń.

Projekt "EkoPowiat" - ekologiczna edukacja międzypokoleniowa w Powiecie Dzierżoniowskim realizowany jest na terenie gminy Dzierżoniów na podstawie porozumienia podpisanego ze Stowarzyszeniem "Ziemia Dzierżoniowska" w ramach programu Priorytetowego "Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej".