Droga dojazdowa do gruntów rolnych w Owieśnie i Piławie Dolnej przebudowana

2021-12-17

Droga dojazdowa do gruntów rolnych w Owieśnie i Piławie Dolnej przebudowana

Zakończyła się przebudowa drogi pomiędzy Piławą Dolną a Owiesnem. W środę 15 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie inwestycji. W spotkaniu uczestniczyli: wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko, przedstawiciele Dolnośląskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu, lokalni samorządowcy i wykonawcy.

W ramach przedsięwzięć sfinansowanych z budżetu Województwa Dolnośląskiego przebudowane zostały dwa odcinki drogi - o długości 2146 m oraz 367,5 m.

Nowa droga, która w przyszłości będzie łącznikiem z planowaną obwodnicą relacji Piława Górna - Dzierżoniów, została wykonana w innowacyjnej technologii betonu wałowanego RCC, obecnie propagowanej przez podwykonawcę inwestycji - Kompanię Górniczą Sp. z o.o. z siedzibą w Piławie Górnej.

Całkowity koszt zadania pn. "Piława Dolna IV - droga dojazdowa do gruntów rolnych niezrealizowana w ramach PROW" wyniósł 1 127 054,42 zł. Koszty budowy drugiego odcinka drogi (zadanie pn. "Piława Dolna V - droga dojazdowa do gruntów rolnych niezrealizowana w ramach PROW") to z kolei 194 140,21 zł.

Po uroczystym otwarciu inwestycji, w pałacu w Piławie Dolnej odbyła się konferencja, podczas której przedstawiciele wykonawców opowiedzieli o zrealizowanym przedsięwzięciu, a także przybliżyli pozytywne aspekty zastosowania betonu RCC w nawierzchniach drogowych.