Dotacje dla przedsiębiorców do 23 tys. zł

2019-02-08

Dotacje dla przedsiębiorców do 23 tys. zł

Nawet 85% dotacji do projektu dla przedsiębiorcy, czyli do 23 tys. zł, przy 15-procentowym wkładzie własnym, można otrzymać na rozwój firmy.

Wnioski o te pieniądze przyjmuje inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości we Wrocławiu. Mogą o nie starać się przedsiębiorcy z okolic Kłodzka, Ząbkowic i Dzierżoniowa.

Granty mogą być przeznaczone m.in. na sfinansowanie biznesplanu, strategii rozwoju przedsiębiorstwa, stworzenie nowego modelu biznesowego, czy poszukiwanie zewnętrznych źródeł finansowania np. dotacji, kredytów, pożyczek. Przedsiębiorca może także wykorzystać pieniądze na poszukiwanie nowych inwestorów. Ten wachlarz możliwości jest dość szeroki - informuje Anna Ziarko, kierownik ds. rozwoju w inQUBE Uniwersyteckim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

Grant na doradztwo, który ma ułatwić rozwój firm, skierowany jest do sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, które zatrudniają do 250 pracowników. A same wnioski nie są skomplikowane - twierdzą specjaliści.

Na każdym kroku realizacji projektu, pracownicy inQUBE Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości pomagają w wypełnieniu dokumentacji. Informacji można zasięgnąć telefonicznie (71 36 80 858, 71 36 90 681), przez e-mail (uip@ue.wroc.pl) lub osobiście (w siedzibie inQUBE w budynku biblioteki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu) oraz ze strony internetowej inqube.pl.

Uwaga! Szczegółowe informacje o dotacji na doradztwo przedsiębiorcy mogą poznać podczas dyżurów pracowników inQUBE w Dzierżoniowie i Bielawie:

• w środę 13 lutego, godz. 11.00 - 15.00 - Dolnośląski Inkubator Art-Przedsiębiorczości w Bielawie, przy ul. Piastowskiej 19c, 2 piętro, pokój nr 324;
  • piątek 15 lutego, godz. 10.00 - 14.00 - Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie, ul. Złota 8 - sala konferencyjna.