2019-02-01

Dołącz do Honorowych Dawców Krwi!

Oddawanie krwi to misja, z którą można iść przez życie. Dobrze to wiedzą mieszkańcy Dzierżoniowa. Na terenie miasta jest ponad 3000 zarejestrowanych dawców oraz wielu Zasłużonych dla Zdrowia Narodów (24 osoby) - cudownych ludzi, którzy oddali w swoim życiu min. 20 litrów krwi pełnej. Rekordziści podzielili się ponad 40 litrami.

Krwi nie da się wyprodukować. Tylko człowiek jest w stanie przekazać ten niezwykły płyn. Wystarczy 450 ml, by uratować aż trzy osoby. Nie możemy jednak przestać się angażować, ponieważ potrzeby stale rosną.

Krew wykorzystywana jest w przypadku: masywnego krwotoku, czyli gdy doszło do nagłej i znacznej utraty krwi (30-60%) podczas zabiegów chirurgicznych, przy dializie i krążeniu pozaustrojowym, przy przetoczeniach wymiennych. Jest niezbędnym składnikiem leczenia chorób o podłożu immunologicznym, w profilaktyce konfliktu serologicznego między matką a płodem, w celu zapobiegania niektórym chorobom zakaźnym oraz hipoproteinemii (niedobiałczenia krwi), czyli stanach niedoboru białek w tkankach i narządach. Krew może być potrzebna zarówno noworodkowi, jak i seniorowi.

Należy podkreślić, że potencjalny dawca ma wykonywany komplet badań i jest dokładnie przebadany przez lekarza (bezpłatnie!) do 6 razy w roku. Jak widzimy, nie tylko satysfakcja jest wartością, ale także profilaktyka.

Zapraszamy mieszkańców naszej gminy do włączenia się do tej wyjątkowej akcji.

EKIPA WYJAZDOWA W KAŻDY PIĄTEK!
Rynek 1 Dzierżoniów w godz: 9:00 - 13:00

Przyjdź i dołącz do najbardziej niezwykłej rodziny - Honorowych Dawców Krwi!

Fot. dzierzoniow.pl

Dołącz do Honorowych Dawców Krwi!