Dofinansowanie z budżetu gminy Dzierżoniów na przebudowę ul. Piastowskiej w Uciechowie

2022-02-25

Ulica Piastowska w Uciechowie zostanie przebudowana. Inwestycja obejmie remont jezdni na odcinku około 1,5 km, budowę chodników, kanalizacji deszczowej, przejść dla pieszych i peronów autobusowych. Zostanie wykonany również remont przydrożnych rowów oraz nastąpi przebudowa zjazdów i przepustów.

Dzięki budowie chodników i przejść dla pieszych poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców - zwłaszcza w okolicach biblioteki i przystanków autobusowych.

Środki na realizację zadania (2 288 912,40 zł) z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozyskał powiat dzierżoniowski. 300 tys. zł na dofinansowanie tej powiatowej inwestycji przeznaczyła w uchwale budżetowej na 2022 r. Rada Gminy Dzierżoniów.

Prace nad projektem technicznym trwały już od 2019 r. Podczas zebrań wiejskich prowadzono rozmowy z mieszkańcami Uciechowa - m.in. w kwestii odwodnienia nieruchomości przy zakrywanych rowach.

To kolejna ważna inwestycja, której realizacja będzie możliwa dzięki dobrej współpracy naszej gminy z powiatem dzierżoniowskim.

Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie