Strona główna

Dofinansowanie na wyposażenie sal wiejskich

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2020-07-07

Dofinansowanie na wyposażenie sal wiejskich

aktualności Gmina Dzierżoniów

W ubiegłym tygodniu w Bystrzycy Kłodzkiej odbyła się konferencja, podczas której wyróżnionym gminom z subregionu wałbrzyskiego zostały wręczone promesy w ramach programu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi".

Zadania, które otrzymały wsparcie, to przede wszystkim mała infrastruktura na wsiach, taka jak świetlice czy place zabaw. Ponadto od tego roku dodatkowo premiowane były zadania z zakresu małej retencji. Reprezentujący gminę Dzierżoniów wójt Marek Chmielewski otrzymał od Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego promesę na kwotę 28 803 zł na zadanie pn. "Zakup wyposażenia do sal wiejskich na terenie gminy Dzierżoniów".

Dofinansowany projekt zakłada zakup wyposażenia do obiektów w 5 miejscowościach: Książnicy, Ostroszowicach, Jodłowniku, Owieśnie i Uciechowie. Sale doposażone zostaną w stoły, krzesła różnego typu, biurka i fotele komputerowe. Ponadto w projekcie zaplanowano zakup sadzonek grabu oraz nasion trawy, które wykorzystane będą przy zagospodarowaniu przestrzeni publicznej obok sali w Książnicy.

Całkowita wartość zadania to 57 607 zł.

Dofinansowanie na wyposażenie sal wiejskich
powrót do poprzedniej strony