2022-04-04

Dofinansowanie na usunięcie azbestu

Związek Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego ZGPD-7 zaprasza właścicieli nieruchomości zainteresowanych uzyskaniem dotacji na usunięcie w tym roku azbestu do składania wniosków o dotację. Dokumenty można składać do 8 kwietnia 2022 roku w siedzibie związku przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie, pok. 203. Więcej informacji pod numerem tel.: 74 831 50 02.

Na podstawie wniosków właścicieli nieruchomości, ZGPD-7 wystąpi o dofinansowanie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. W przypadku przyznania dofinansowania, prace polegające na usuwaniu azbestu będą realizowane w okresie letnim.

Zgodnie z programem wycofywania azbestu z gospodarki, jak i obowiązującym stanem prawnym, wykorzystywanie wyrobów zawierających azbest dopuszcza się nie dłużej niż do 31 grudnia 2032 r. Prace polegające na demontażu lub zabezpieczaniu wyrobów zawierających azbest mogą wykonywać wyłącznie firmy posiadające specjalne uprawnienia i wyposażenie ochronne.

Do pobrania: