Dofinansowanie na realizację kolejnych inwestycji drogowych

2020-06-01

Dofinansowanie na realizację kolejnych inwestycji drogowych

Gmina Dzierżoniów pozyskała środki na realizację kolejnych inwestycji. Dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Dolnośląskiego, w Ostroszowicach przebudowana zostanie droga dojazdowa do gruntów rolnych, a w Owieśnie powstanie chodnik.

1 czerwca Wicemarszałek Woj. Dolnośląskiego Grzegorz Macko przekazał Wójtowi Gminy Dzierżoniów Markowi Chmielewskiemu promesę na realizację inwestycji pn. "Ostroszowice - droga dojazdowa do gruntów rolnych (ul. Leśna)". W spotkaniu uczestniczył również Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa.

W ramach zadania na odcinku 200 m zostanie wykonana nowa nawierzchnia bitumiczna. W najbliższym czasie planowane jest podpisanie umowy z wykonawcą - Tomaszem Muchą prowadzącym Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Ziemnych i Transportowych "TOM-TRANS" z siedzibą w Bielawie.

Koszt zadania wyniesie 123 000,44 zł, z czego udzielona promesa to 50 400,00 zł.

Kolejna inwestycja, jaką gmina Dzierżoniów zrealizuje w tym roku, to budowa chodnika w Owieśnie. Zadanie zostanie dofinansowane w ramach "Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej 2020". W konkursie ogłoszonym w ubiegłym roku wzięło udział wiele jednostek samorządowych, a lista rankingowa obejmowała 98 gmin. Gmina Dzierżoniów znalazła się na 16 pozycji listy.

W ramach zadania pn. "Przebudowa drogi powiatowej nr 3008D w miejscowości Owiesno polegająca na budowie chodnika", na czterech odcinkach drogi powstanie chodnik o łącznej długości 780 m. Lokalizacja odcinków chodnika została ustalona w oparciu o możliwości techniczne - bez konieczności przykrywania rowów. Uwzględniono również oczekiwania mieszkańców i konieczność zapewnienia bezpiecznego dostępu do obiektów użyteczności publicznej, m.in. kościoła i biblioteki.

Szacunkowa wartość zadania to 250 000,00 zł. Deklarowany udział Powiatu Dzierżoniowskiego wyniesie 50 000,00 zł, a dotacja z "Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej" - 112 210,00 zł.

Obie inwestycje przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Dofinansowanie na realizację kolejnych inwestycji drogowychDofinansowanie na realizację kolejnych inwestycji drogowych