Dodatek węglowy dla mieszkańców gminy Dzierżoniów

2022-08-18

Dodatek węglowy dla mieszkańców gminy Dzierżoniów

Informujemy, że sprawy związane z przyznawaniem i wypłacaniem dodatku węglowego dla mieszkańców gminy Dzierżoniów prowadzi Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów.

Druki wniosku można pobrać poniżej lub otrzymać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Gminy Dzierżoniów na ulicy Piastowskiej 1.

Wypełnione wnioski o wypłatę dodatku węglowego należy złożyć osobiście w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów, ulica Piastowska 1 lub przesłać do OPS-u za pośrednictwem platformy e-puap. Wnioski złożone drogą elektroniczną muszą być opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnione z wykorzystaniem profilu zaufanego wnioskodawcy.

Warunkiem otrzymania dodatku węglowego jest złożenie deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (informacja dot. składania deklaracji), z której wynika iż głównym źródłem ogrzewania budynku jest zasilany paliwem stałym kocioł, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy. Przez paliwo stałe rozumie się węgiel kamienny, brykiet lub pelet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego.

Dodatek węglowy wynosi 3000 zł i będzie wypłacony w ciągu 30 dni od dnia złożenia wniosku. Wnioski można składać do 30 listopada 2022 r.

Więcej informacji o dodatku węglowym znajduje się w ustawie o dodatku węglowym.