AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2019-09-10

Delegacja gminy Dzierżoniów na dożynkach wojewódzkich

aktualności Gmina Dzierżoniów

Dożynki wojewódzko-diecezjalne z udziałem parlamentarzystów, samorządowców, przedstawicieli duchowieństwa, rolników z całego Dolnego Śląska, a także gości zagranicznych odbyły się w niedzielę 8 września w Niemczy. W uroczystości wzięła również udział spora grupa mieszkańców naszej gminy.

Starostami dożynek byli dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku Justyna Kaczorowska oraz Dominik Piątkowski, rolnik z Piławy Dolnej.

Powiat dzierżoniowski reprezentowało sołectwo Ostroszowice, które zwyciężyło w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy powiatu. Z kolei sołectwo Uciechów wraz ze swoim wieńcem reprezentowało Dekanat Dzierżoniów. Mieszkańcom towarzyszyli Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz jego zastępca Jolanta Zarzeka.

Ulicami Niemczy przeszedł barwny korowód, w skład którego wchodziły delegacje z wieńcami dożynkowymi, a zakończenie części oficjalnej imprezy uświetnił występ zespołu pieśni i tańca "Śląsk". Przez cały dzień można było także oglądać maszyny rolnicze, zwierzęta hodowlane oraz pokazy rzemiosła i rękodzieła ludowego.

Jak co roku jednym z najważniejszych momentów święta była prezentacja dożynkowych wieńców i chlebów upieczonych z tegorocznej mąki. W Niemczy zaprezentowano w sumie 20 wieńców, a za najpiękniejszy uznany został ten pochodzący ze wsi Szklarki w powiecie polkowickim. Zwycięski wieniec będzie reprezentował Dolny Śląsk na dożynkach prezydenckich w Spale w najbliższą niedzielę.

Delegacja gminy Dzierżoniów na dożynkach wojewódzkichDelegacja gminy Dzierżoniów na dożynkach wojewódzkichDelegacja gminy Dzierżoniów na dożynkach wojewódzkichDelegacja gminy Dzierżoniów na dożynkach wojewódzkichDelegacja gminy Dzierżoniów na dożynkach wojewódzkichDelegacja gminy Dzierżoniów na dożynkach wojewódzkich
powrót do poprzedniej strony