Danuta Martowłos i Joanna Pestkowska z wizytą w Brukseli

2019-10-10

Danuta Martowłos i Joanna Pestkowska z wizytą w Brukseli

24 najbardziej aktywnych sołtysów z województw dolnośląskiego i opolskiego w dniach 30 września - 2 października wzięło udział w wizycie studyjnej do Brukseli. Wśród wybranych liderów wsi znalazły się również 2 przedstawicielki naszej gminy - sołtys Mościska Danuta Martowłos i sołtys Owiesna Joanna Pestkowska.

Podczas wizyty uczestnicy zapoznali się m.in. z działaniami Komisji Europejskiej oraz dowiedzieli się więcej o podejmowanych przez nią inicjatywach dotyczących wsi i jej mieszkańców.

Sołtysi odwiedzili też Parlament Europejski, spotkali się z europosłem Jarosławem Kalinowskim i wysłuchali ciekawych wykładów, m.in. na temat roli i funkcjonowania Komisji Europejskiej, aktualnych wyzwań Unii, przyszłości wspólnej polityki rolnej czy unijnych programów rozwoju obszarów wiejskich.

Organizatorem wizyty było Przedstawicielstwo Regionalne KE we Wrocławiu we współpracy z Centrum Wizyt Komisji Europejskiej w Brukseli.