2019-08-30

Czysty las 2019

Pod takim kryptonimem odbyły się 21 sierpnia wspólne działania dzierżoniowskiej policji i strażników leśnych, mające na celu ustalenie osób zanieczyszczających okoliczne lasy. Sprawcę ukarano grzywną.

Miejsca wywozu nieczystości wytypowano na podstawie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie mieszkańcy powiatu zgłaszali dzikie wysypiska na terenach leśnych.

Czynności podjęte przez dzielnicowego rejonu gminy Dzierżoniów asp. szt. Andrzeja Kłosa i Straż Leśną pozwoliły na ustalenie i ukaranie jednej z kilku osób zaśmiecających grunty leśne będące pod nadzorem Nadleśnictwa Świdnica. Na 54-letniego mieszkańca gminy Dzierżoniów, którego czyny zarejestrował leśny monitoring, nałożona została grzywna w wysokości 500 zł. Został on też zobowiązany do uprzątnięcia zaśmieconego terenu.

Skala zjawiska wpłynęła na decyzję Nadleśnictwa Świdnica o zwiększeniu zasięgu monitoringu, jakim objęte są zarządzane przez nie tereny leśne.