2020-06-10

Czerwcowa narada sołtysów

Głównym punktem czerwcowej narady sołtysów było wręczenie nagród w konkursie "Kreatywne Sołectwo - edycja 2019". Posiedzenie odbyło się 9 czerwca w sali wiejskiej w Książnicy.

Tradycyjnie rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród następowało podczas Święta Odnowy Wsi, które w tym roku miało się odbyć 7 kwietnia w Książnicy. Niestety ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa, wydarzenie musiało zostać odwołane.

Podczas narady sołtysów nagrody laureatom wręczali Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski i jego zastępca Jolanta Zarzeka. W tym roku nagrodzono sołectwa:

• Owiesno - I miejsce i nagroda w wysokości 10 000 zł,
  • Włóki - II miejsce, 6 000 zł,
  • Dobrocin - III miejsce i 4 000 zł.
Wyróżnienia odebrali przedstawiciele sołectw: Mościsko za zajęcie IV miejsca (nagroda w wysokości 2 000 zł), Ostroszowice (V miejsce, 1 500 zł) i Myśliszów (VI miejsce, 1 000 zł).

Dwa pisemne wyróżnienia trafiły też do Grupy Twórczej z Ostroszowic za wyjątkową aktywność, nieprzeciętne talenty i entuzjazm do działań na rzecz wsi i gminy oraz do Ludowego Klubu Sportowego Dobrocin i mieszkańców Dobrocina za całokształt prac związanych z budową boiska do piłki nożnej i za promowanie gminy Dzierżoniów poprzez sport.

Przyznane środki laureaci przeznaczą na cele publiczne.

Kolejnymi punktami posiedzenia były informacje o budżecie gminy na rok 2020 oraz o dotacjach na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków i wymianę pieców. Sołtysi rozmawiali również o aktualnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.