Bukowińskie Spotkania i dożynki już w ostatni weekend sierpnia

2021-08-13

Bukowińskie Spotkania i dożynki już w ostatni weekend sierpnia

W ostatni weekend sierpnia czeka nas wyjątkowe wydarzenie. Tegoroczne Dożynki Gminy Dzierżoniów połączone będą z XXXII edycją Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Bukowińskie Spotkania".

Główna część Festiwalu odbędzie się w sobotę 28 sierpnia. Uroczystości rozpoczną się o 14:30 pod kinem "Zbyszek" w Dzierżoniowie, skąd wyruszy korowód festiwalowy. Od 15:00 na dzierżoniowskim Rynku będą się prezentowały zespoły folklorystyczne z całego kraju, a także goście z zagranicy: grupy z Rumunii, Ukrainy i Węgier.

Sobotnia część festiwalu po raz kolejny połączona będzie z Jarmarkiem Pszczelarskim "Miodobranie".

W niedzielę 29 sierpnia przeniesiemy się do Jodłownika, gdzie w tym roku zaplanowano obchody Dożynek Gminy Dzierżoniów.

W programie m.in. występy gminnych zespołów folklorystycznych oraz gości z Rumunii, Ukrainy i Węgier, spektakl ognia w wykonaniu grupy Nam-Tara, wystawy lokalnych rękodzielników, bezpłatne atrakcje dla najmłodszych i wspólna zabawa.

Gwiazdami wieczoru będą Sztywny Pal Azji oraz DJ HAZEL!

Od 14:00 do 20:00 będzie również działał punkt szczepień przeciwko COVID-19. Zaszczepić będzie się można bez wcześniejszej rejestracji.

Szczegóły na plakatach: