Budżet na rok 2023 przyjęty jednogłośnie

2022-12-23

Budżet na rok 2023 przyjęty jednogłośnie

Przyjęcie Wieloletniej Prognozy Finansowej i uchwalenie przyszłorocznego budżetu gminy - to najważniejsze punkty LII sesji Rady Gminy Dzierżoniów. Posiedzenie odbyło się 22 grudnia w Urzędzie Gminy Dzierżoniów.

Po wysłuchaniu wystąpienia wójta Marka Chmielewskiego, a także stanowisk komisji Rady Gminy Dzierżoniów i opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej, obie uchwały zostały przez radnych przyjęte. W sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej wszyscy radni zagłosowali "za". Uchwała dotycząca budżetu na 2023 r. również została przyjęta jednogłośnie.

Rada przegłosowała też kilka innych uchwał, m.in. w sprawie wysokości zryczałtowanych diet dla sołtysów oraz zasad ich wypłacania, ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności przez osoby bezdomne za pobyt w schronisku, utworzenia Związku Powiatowo-Gminnego "Sowiogórskie Autobusy" oraz przyjęcia statutu tego związku. Radni przyjęli ponadto plan pracy Rady Gminy na rok 2023.

Budżet na rok 2023 przyjęty jednogłośnieBudżet na rok 2023 przyjęty jednogłośnieBudżet na rok 2023 przyjęty jednogłośnieBudżet na rok 2023 przyjęty jednogłośnie