2022-12-07

Brawo mieszkańcy Ostroszowic!

W sobotę w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej obyła się uroczysta gala podsumowująca czternastą edycję konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska", zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Wśród laureatów tegorocznego konkursu znaleźli się mieszkańcy Ostroszowic!

Wręczenia nagród dokonali: Grzegorz Suduł - Dyrektor Departamentu Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych w Urzędzie Marszałkowskim oraz Tytus Czartoryski - radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Przewodniczący Komisji Kultury, Nauki i Edukacji. W kategorii "Najpiękniejsza wieś" spośród 10 zgłoszonych wsi Komisja Konkursowa wybrała trzech laureatów konkursu:

• I miejsce - wieś Międzygórze z gminy Bystrzyca Kłodzka,
  • II miejsce - wieś Pogwizdów z gminy Paszowice,
  • III miejsce - wieś Gola Świdnicka z gminy Marcinowice.

W kategorii "Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi" Komisja Konkursowa nagrodziła 3 projekty. Najlepszym Przedsięwzięciem Odnowy Wsi w 2022 roku został projekt pn. "Świetlica wiejska Nasz drugi dom" zrealizowany we wsi Bagno w gminie Oborniki Śląskie.

Laureatem III miejsca zostało przedsięwzięcie pn. "Teatralne przygody we wsi artystycznych tradycji", zgłoszone przez wieś Ostroszowice w gminie Dzierżoniów. Projekt nawiązywał do tradycji teatralnych wsi, które sięgają lat 50-tych XX wieku. W ramach zadania mieszkańcy wystawili sztukę "Moralność Pani Dulskiej", która została entuzjastycznie przyjęta przez publiczność. Reprezentacja zespołu aktorskiego, w pięknych strojach scenicznych, odebrała nagrodę w wysokości 7.000 zł. Delegacji towarzyszyła Jolanta Zarzeka - Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów oraz Justyna Kaczorowska - Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów. List gratulacyjny złożony na ręce sołtysa wsi Krzysztofa Krupiarza odebrała Wanda Krupiarz.

Serdecznie gratulujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu i bardzo dziękujemy za wyjątkowe zaangażowanie! Brawo mieszkańcy Ostroszowic!

Brawo mieszkańcy Ostroszowic!Brawo mieszkańcy Ostroszowic!Brawo mieszkańcy Ostroszowic!Brawo mieszkańcy Ostroszowic!Brawo mieszkańcy Ostroszowic!