AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2023-03-30

Biologia z okularami VR

aktualności Gmina Dzierżoniów

Podróż w głąb ludzkiego ciała, pływanie z rekinami, poznawanie ekosystemu lasu deszczowego - czy lekcje biologii w nowoczesnym wydaniu są możliwe? Na to pytanie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie mogą stanowczo odpowiedzieć Tak.

Za nami kolejne lekcje biologii z wykorzystaniem okularów Class VR, które zostały zakupione dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. To dzięki nowej technologii nasi uczniowie przenoszą się w wirtualną rzeczywistość, utrwalając przyswojoną wiedzę.

Tym razem uczniowie klas VI i VIII mogli doświadczać niesamowitych przeżyć poznając środowisko oceanicznych i morskich zwierząt, obserwować z bliskiej odległości karmienie rekinów, zwiedzać tropikalne wyspy i zatopiony wrak statku. Utrwalali wiedzę oglądając modele 3D. Uczniowie klas V i VII mieli możliwość obejrzenia filmu "Podróż w głąb ludzkiego ciała" oraz "Organelle komórkowe".

Po raz kolejny udowodniliśmy, że wirtualna rzeczywistość daje niesamowitą możliwość doświadczania i lepszego zrozumienia złożoności świata.

Joanna Chrzan

Biologia z okularami VR Biologia z okularami VR Biologia z okularami VR Biologia z okularami VR Biologia z okularami VR Biologia z okularami VR
powrót do poprzedniej strony