2022-04-25

Bieg Marzanny - Góry Sowie już 30 kwietnia

Gmina Dzierżoniów jako członek Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich zaprasza na Bieg Marzanny. Tak kolorowego wydarzenia w Górach Sowich jeszcze nie było. Spotkajmy się 30 kwietnia na Przełęczy Jugowskiej, startujemy punktualnie o 10:00.

Wykorzystując potencjał naturalnego piękna Gór Sowich przemierzymy wspólnie trasę Niedźwiedź - startujemy z Przełęczy Jugowskiej, a metę zobaczymy na Kozim Siodle.

Start uświetni nam przegląd wiosennej piosenki w wykonaniu Bielawskiej Kapeli. To wydarzenie jest przeznaczone dla każdego - zapraszamy dzieci, dorosłych i seniorów, bieg nie jest organizowany w rywalizacji czasowej, trasę można przejść, przebiec, przejechać (forma pokonania trasy jest dowolna). Jest tylko jeden warunek: przychodzimy w akcentach wiosennych, więc startujące panie zapraszamy do założenia wianków, a panów - może jakiś kwiatowy akcent?

Tak naprawdę jest to pełną dowolnością, ma być kolorowo i wesoło. Dla tych, którzy zapomną wiosennych elementów będziemy mieli przygotowane małe ozdoby. Bieg Marzanny - Góry Sowie jest wydarzeniem bezpłatnym, pierwsze 100 osób otrzyma pamiątkowy medal za udział.

Zachęcamy do wzięcia ze sobą worków, po biegu posprzątamy i wspólnie zadbamy o porządek w Górach Sowich. Serdecznie zapraszamy!

Śledź wydarzenie na Facebooku.

Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich

Bieg Marzanny - Góry Sowie już 30 kwietnia