2023-03-09

Bezpłatne lekcje nauki pływania - "Umiem pływać" 2023

Uczniowie gminnych szkół podstawowych uczestniczą w kolejnej edycji programu powszechnej nauki pływania "Umiem pływać" - 2023. Program współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Umiem pływać" przy wsparciu finansowym gminy Dzierżoniów.

Operatorem programu w naszym województwie jest Dolnośląska Federacja Sportu we Wrocławiu. W programie gmina otrzymała dofinansowanie dla II grup uczniów. Aby wszystkie placówki mogły wziąć udział w programie zdecydowano, że koszty udziału kolejnych dwóch grup pokryte zostaną z budżetu gminy Dzierżoniów.

Program adresowany jest do uczniów klas I - III szkół podstawowych, a jego głównym celem jest aktywizacja fizyczna dzieci szkolnych, nabycie podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka wad postawy oraz nadwagi i otyłości.

Z naszej gminy w lekcjach nauki pływania bierze udział 60 uczniów (4 grupy po 15 osób) ze wszystkich szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Dzierżoniów. Zajęcia odbywają się od 6 marca do 1 czerwca 2023 r. na Pływalni Miejskiej "Aquarius" w Bielawie. Każda z grup weźmie udział w dziesięciu 1,5-godzinnych, bezpłatnych lekcjach pod okiem profesjonalnego instruktora pływania.