Strona główna

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2021-06-16

Bartosz Jurcewicz z dwoma brązowymi medalami podczas Mistrzostw Polski Juniorów w warcabach 100-polowych

aktualności Gmina Dzierżoniów

W Dąbkach w dniach 8 - 13 czerwca 2021 r. odbyły się przełożone z roku 2020 XXXVIII Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach 100-polowych, w ramach których zorganizowano 3 turnieje o różnym czasie gry. Dzięki finansowemu wsparciu gminy Dzierżoniów wziął w nich udział Bartosz Jurcewicz - mieszkaniec Ostroszowic i zawodnik klubu LSWKS Złote Piony.

Bartosz zajął III miejsce i został II Wicemistrzem Polski w kategorii juniorów do lat 16 w warcabach 100-polowych w grze na długi czas. Zdobył także III miejsce i tytuł II Wicemistrza Polski w kategorii juniorów do lat 16 w warcabach 100-polowych w grze aktywnej.

Dzięki wsparciu gminy Dzierżoniów oraz swoim osiągnięciom podczas Mistrzostw Polski, Bartosz wejdzie w skład Kadry Polski i będzie reprezentować nasz kraj na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w warcabach 100-polowych.

Bartosz Jurcewicz z dwoma brązowymi medalami podczas Mistrzostw Polski Juniorów w warcabach 100-polowychBartosz Jurcewicz z dwoma brązowymi medalami podczas Mistrzostw Polski Juniorów w warcabach 100-polowychBartosz Jurcewicz z dwoma brązowymi medalami podczas Mistrzostw Polski Juniorów w warcabach 100-polowych