APEL DO ROLNIKÓW. Nie odkładajmy spisu na później!

2020-10-01

APEL DO ROLNIKÓW. Nie odkładajmy spisu na później!

Apelujemy do rolników o realizację obowiązku dokonania spisu w Powszechnym Spisie Rolnym. Dotychczas spośród 517 gospodarstw rolnych na terenie gminy Dzierżoniów, spisu dokonało tylko 73 rolników, co stanowi 14,12%.

Niestety z powodu utrzymującego się wysokiego poziomu zachorowań na COVID-19 rachmistrzowie spisowi do odwołania nie będą dokonywali spisu w terenie, lecz wyłącznie poprzez wywiad telefoniczny, w przydzielonych im przez GUS gospodarstwach rolnych.

Najlepszą i najwygodniejszą formą jest samospis, którego można dokonać poprzez stronę internetową: spisrolny.gov.pl. Przypominamy także, że w Urzędzie Gminy Dzierżoniów (Biuro Obsługi Klienta) znajduje się stanowisko komputerowe, gdzie można dokonać samospisu.

W załączeniu: komunikat Dyrektora Centralnego Biura Spisowego.

Nie odkładajmy spisu na później!