2010-03-30

Sezon kolarski 2010 rozpoczęty

aktualności Gmina Dzierżoniów

27 marca, w sobotę na ulicach Dzierżoniowa odbyło się Międzynarodowe Kryterium Kolarskie "BOXMET Dzierżoniów 2010" – Memoriał Dyrektora LO SMS Zdzisława Szepke.

Trasa wyścigu przebiegała ulicami: Świdnicką (start-meta), Kościuszki, Krasickiego i Pocztową. Na starcie stanęło ponad 400 uczestników, w tym zawodnicy czołowych grup zawodowych z Polski i zagranicy. Nie zabrakło również zawodników i zawodniczek "Ogniwa" Dzierżoniów – mistrza Dolnego Śląska w kolarstwie szosowym. W wyścigu licznie uczestniczyli również uczniowie ze szkół Gminy Dzierżoniów z Tuszyna i Mościska, którzy na zawody przybyli z opiekunem, panem Jarosławem Pawlaczkiem. Młodzi kolarze z terenów Gminy Dzierżoniów od kilku lat zdobywają wiele medali, dyplomów i nagród w kategoriach szkół podstawowych i tak było również tym razem. Większość miejsc ma podium w poszczególnych kategoriach zajęta była przez uczniów ze szkół w Mościsku i Tuszynie.

W kategorii dziewcząt klas I – III zwyciężyła Karolina Dorożała ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie, 2 miejsce zajęła Marta Wszół z Uciechowa, 3 miejsce zdobyła Jolanta Tomczyk z SP Tuszyn, a na 4 miejscu uplasowała się Sylwia Szmul, również ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie.

W kategorii chłopców klas I – III wygrał Ernest Polejańczyk, 7 miejsce zajął Jakub Kinast – Duda, 8 miejsce uzyskał Michał Sowa, wszyscy ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie.

W kategorii dziewcząt klas IV – VI całe podium dla Mościska!!!! 1 miejsce zajęła Aleksandra Zielińska, 2 Joanna Rzepecka, 3 Magdalena Popielarz, a 4 Emilia Wojciechowska.

W kategorii chłopców klas IV – VI zwyciężył Maciej Roppel z Zespołu Szkolno-Przeszkolnego w Mościsku, 3 był Patryk Adamczyk, również z Mościska, 4 miejsce zajął Tomasz Butkowski z SP Tuszyn, 5 był Daniel Dąbrowski Mościska, 6 Mateusz Kuś z SP Tuszyn, 7 Przemek Panońko z SP Tuszyn, a 8 Marcin Martewicz z Mościska.

W kategorii żak 3 miejsce zajął Łukasz Kroczak ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie.

Wyjazd do Dzierżoniowa zakończył się więc dużym sukcesem dla małych kolarzy, tym bardziej, że oprócz medali i dyplomów za pierwsze trzy miejsca, nagrody rzeczowe otrzymywała pierwsza ósemka z każdej kategorii. W związku z tym praktycznie nikt nie wrócił do domu z pustymi rękoma. Dodatkowym przeżyciem dla zwycięzców było udzielanie wywiadów na żywo w obecności całej publiczności zgromadzonej wokół podium.

Gratulujemy wyników, życzymy dalszych sukcesów, a wójtowi Gminy Dzierżoniów, panu Markowi Chmielewskiemu dziękujemy za udostępnienie autokaru i tym samym umożliwienie uczniom wzięcia udziału w wyścigu. Dziękujemy również panu Mariuszowi Laszkiewiczowi za transport rowerów.

opracował: Jarosław Pawlaczek