2010-03-25

Dni otwarte w Gimnazjum Gminnym

3 i 4 marca br. Gimnazjum Gminne im. księdza Jana Melca w Dzierżoniowie otworzyło swoje drzwi dla licznie przybyłych uczniów szkół podstawowych z terenu gminy oraz ze szkoły podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie.

Oferta atrakcji przygotowanych dla gości w tych dniach, utwierdziła wszystkich odwiedzających w przekonaniu, że pracujący w szkole nauczyciele to ludzie z pasją, o nietuzinkowych pomysłach i oryginalnych metodach pracy z młodzieżą.

Pani Dyrektor z radością przywitała szóstoklasistów i dziękując im za tak liczne przybycie zachęciła do zapoznania się z bogatą ofertą szkoły, którą specjalnie na te dni przygotowały panie Małgorzata Klepuszewska i Mariola Tersa. Prezentacja przedstawiała wachlarz imprez szkolnych, różnorodną tematykę organizowanych zajęć, wycieczki, zmiany dotyczące zmiany wizerunku i estetyki szkoły oraz największe osiągnięcia obecnych i byłych gimnazjalistów. Po zakończonej prezentacji goście pod opieką pań Małgorzaty Grzelak, Marioli Tersy i panów Piotra Sowy oraz Remigiusza Biernackiego zwiedzali mury szkoły.

Duże wrażenie zrobiły na nich doświadczenia w pracowni chemicznej wykonywane przez uczniów klasy III a pod czujnym okiem pani Urszuli Bystranowskiej. Magiczne podwoje pracowni Królowej Nauk otworzyły szeroko panie Anna Bukowska i Ewa Sulmińska. Zaprosiły zgromadzonych do udziału w lekcji przeprowadzonej w sposób nowatorski ale jasny i wzbudzający zainteresowanie uczestniczących w niej dzieci. Chwilę refleksji zwiedzający przeżyli wśród licznie zgromadzonych eksponatów Izby Regionalnej, pp. Maria i Janusz Głód odpowiadali na zadawane pytania i odkrywali kolejne karty historii naszego regionu. Ucztę dla oczu zapewniła zwiedzającym p. Małgorzata Szeliga zapraszając na wernisaż prac plastycznych wykonanych przez uczniów G.G.

Pani Beata Janicka zaproponowała zabawy i zajęcia w pracowni komputerowej wyposażonej w Mac’intosche. Ostatnim etapem szkolnej podróży była biblioteka. W ciszy i skupieniu goście wysłuchali wierszy w interpretacji finalistek Powiatowego Konkursu Recytatorskiego przygotowanych przez p. Izabelę Wójcik. Obejrzeli także archiwalne numery gazetki szkolnej i najnowsze pozycje wzbogacające obszerny księgozbiór. Na pożegnanie i wspomnienie pobytu w gościnnych i bardzo przyjaznych uczniowi murach gimnazjum, każdy gość z rąk p. Anny Piłat otrzymał foldery z ofertą edukacyjną przygotowane przez p. Beatę Janicką.

Specjalne podziękowania w imieniu wychowawców szóstoklasistów składamy na ręce p. Renaty Idzik za stworzenie ciepłej i życzliwej atmosfery, ułatwiającej rozmowy i wymianę doświadczeń przy domowych wypiekach i zapachu kawy.