2010-03-25

XIV Festiwal Ciasta w Piławie Dolnej

21 marca w niedzielę w Domu Kultury "Harcuś" odbyła się 14 edycja Festiwalu Ciasta. Impreza już na stałe wpisała się w kalendarz imprez gminnych i z roku na rok zaskakuje inwencją organizatorów, rozmachem i powodzeniem jakim cieszy się wśród odwiedzających go już regularnie gości.

Scenografia tegorocznego festiwalu przedstawiała wodny świat, mieniący i skrzący się kolorami ośmiornic, koników morskich i innych barwnych stworów wykonanych przez p. Zofię Jurków z wielu tysięcy balonów. Ciasta zgłoszone do konkursu wyeksponowane były na stole zaaranżowanym na okręt, wiele z nich estetyką, kształtem i kolorami wpisywało się wprost w konwencję zaproponowaną przez organizatorów.

Obradujące jury w składzie: Zofie Jurków, Krystyna Skowrońska, Wójt Marek Chmielewski, Jacek Arciszewski i Stefan Jurków po długich obradach przyznało:

• I miejsce - Janina Janusz z Uciechowa i Stanisława Wierzbicka z Włók.

• II miejsce - Jadwiga Mulka z Mościska i Maria Szachniewicz

• III miejsce - Maria Kubińska z Piławy Dolnej i Anna Lis z Dobrocina

Swoich faworytów wyłoniła również publiczność i spośród 213 oddanych głosów przyznała nagrody pani Beacie Stefańczyk i Małgorzacie Olejniczak.

Finał Festiwalu, to ciesząca się ogromnym powodzeniem licytacja dekoracji balonowych, prowadzona przez p. Zofię Jurków i Wójta Marka Chmielewskiego, z której dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie letniego wypoczynku harcerzy.