2010-03-18

20 lat Gminnych Samorządów

12 marca samorządowcy, eksperci, przedstawiciele Sejmu i MSWiA oraz przedstawiciele mediów uczestniczyli w debacie zorganizowanej przez Fundację Wspomagania Wsi oraz Serwis Samorządowy PAP.

W spotkaniu, które miało formę dyskusji przy okrągłym stole, wzięli udział przedstawiciele samorządów gminnych:

• Anna Sobczuk-Jodłowska, wójt gminy Ustka,
  • Maria Jolanta Batycka-Wąsik, wójt gminy Lesznowola,
  • Jacek Brygman, wójt gminy Cekcyn,
  • Marek Klara, wójt gminy Miejsce Piastowe,
  • Paweł Pogorzelski, wójt gminy Zawady,
  • Marek Chmielewski, wójt gminy Dzierżoniów,
  • Mirosław Lech, wójt gminy Korycin,
  • Jarosław Zatorski, burmistrz miasta i gminy Chmielnik,
  • Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin,
  • Adam Szłapka, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Kościana,
oraz:
  • Prof. Michał Kulesza z Zakładu Nauki Administracji, Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego,
  • Dr Jacek Pokładecki z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
  • Halina Rozpondek, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej,
  • Marek Maglewski, zastępca dyrektora Departamentu Administracji Publicznej MSWiA,
  • Radosław Jasiński, dyrektor programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Piotr Szczepański, prezes Fundacji Wspomagania Wsi.

Uczestnicy spotkania debatowali nad stanem aktualnym i wyzwaniami na przyszłość dotyczącymi funkcjonowania samorządów gminnych. Wnioski z debaty będą zaprezentowane przedstawicielom rządu i posłom.

źródło: www.witrynawiejska.org.pl/