2010-03-16

Czy znasz wiersze Juliana Tuwima?

25 lutego 2010 uczennice z klasy III i II ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach wzięły udział w Regionalnym Konkursie Wiedzy o Poetach i Pisarzach pod hasłem "Czy znasz wiersze J. Tuwima?", który odbył się już po raz siódmy w SP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie.

Konkurs zorganizowały panie R. Dyszewska, B. Saska i U. Januszewska. Wzięło w nim udział 7 czteroosobowych drużyn ze szkół Bielawy, Pieszyc i Ostroszowic. Zadania były różnorodne. Dzieci rozwiązywały krzyżówkę, wyszukiwały tytuły wierszy w przygotowanym opowiadaniu, układały obrazki z puzzli i wskazywały do jakiego wiersza stanowią ilustrację, odgadywały tytuły utworów na podstawie rekwizytów, odpowiadały na pytania dotyczące życia J. Tuwima oraz recytowały wybrany przez siebie wiersz. Walka była wyrównana, ale ostatecznie drużyna SP w Ostroszowicach w składzie: Magda Helon, Donata Gajewska z klasy III (opiekun p. Alicja Najwer) oraz Natalia Wójcik i Martyna Kostan (opiekun p. Elżbieta Juziuk – Janicka) zajęła I miejsce pokonując drużyny ze SP nr 1 w Pieszycach i SP nr 4 w Bielawie.

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.