2010-03-16

Sukcesy sportowe uczniów z Tuszyna

18 lutego 2010r w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Piławie Dolnej odbył się turniej tenisa stołowego uczniów szkół podstawowych na szczeblu miejsko–gminnym.

Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie.

Jednocześnie drużyny te (wraz z uczniami i uczennicami Szkoły Podstawowej w Piławie Dolnej, którzy zajęli II miejsce) reprezentowały nasz rejon w rozgrywkach powiatowych, które odbyły się 01 marca 2010 w Szkole Podstawowej w Olesznej. Na tym szczeblu rozgrywek najlepsze okazały się dziewczęta z Tuszyna – tym samym awansując do rozgrywek strefowych (rejon dawnego województwa wałbrzyskiego), natomiast chłopcy: Eryk Kruk i Krzysztof Kondrat zajęli III miejsce w powiecie.

Kiedy 04 marca 2010r o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej w Imbramowicach rozpoczynały się rozgrywki strefowe, nikt nie przewidywał, że dojdzie do nie lada sensacji. Dziewczęta z Tuszyna: Adrianna Polejańczyk, Aleksandra Wojciechowska i Aleksandra Frydel rozpoczęły rywalizację od wygranej w 2 pojedynkach z gospodyniami z Imbramowic i z uczennicami ze Szkoły Podstawowej z Wałbrzycha. Zapewniły sobie tym samym zwycięstwo w grupie i awans do półfinału.. Następnie w meczach decydujących o awansie do finału województwa dolnośląskiego musiały uznać wyższość zawodniczek ze Stronia Śląskiego (zwyciężczyń turnieju) i Kłodzka. Z faworyzowaną ekipą z Kłodzka dziewczęta z Tuszyna stoczyły najbardziej zacięty mecz tych zawodów. Po wspaniałej, 5-cio setowej walce nasze zawodniczki przegrały jednak i ostatecznie zajęły III miejsce!!! Brawo!!!

Pozostała ogromna radość z osiągniętego wyniku i mały niedosyt, że tak niewiele zabrakło, aby sprawić sensację i awansować do finału województwa dolnośląskiego.

Słowa uznania dla tych zdolnych dziewczyn i chłopców należą się również za to, że przyczynili się do największego sportowego sukcesu w historii szkoły.

Za wsparcie i pomoc przy organizacji wyjazdów na zawody dziękujemy Pani Elżbiecie Kędzierskiej Dydo – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie i nauczycielowi – Panu Jarosławowi Pawlaczkowi.