Strona główna

Dziewczyny... jestem z Was taka dumna...

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2010-03-10

Dziewczyny... jestem z Was taka dumna...

aktualności Gmina Dzierżoniów

8 marca br. z inicjatywy p. Zofii Jurków w Domu Kultury HARCUŚ w Piławie Dolnej odbyło się pierwsze z planowanego cyklu spotkań pt. "Marcowa Kobieteria".

Do udziału w imprezie zostały zaproszone członkinie KGW z terenu gminy. Słowami zawartymi w tytule Jolanta Zarzeka – Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów, przywitała zgromadzone Panie. W słowach powitania wyraziła podziw i uznanie dla całokształtu działań i zaangażowania w życie Gminy, dzięki którym postrzegani jesteśmy, jako jedna z najbardziej aktywnych gmin Dolnego Śląska.

Przewodniczące KGW zaprezentowały dotychczasowy dorobek swoich kół, dzieliły się refleksjami i wrażeniami z codziennego życia swoich wsi, mówiły co je cieszy, a co chciałyby zmienić. Honorowym gościem spotkania była Pani dr Halina Szymiec–Raczyńska. W kilku ciepłych słowach kierowanych do damskiego grona zachęcała do dobrze pojętego "zdrowego egoizmu", przejawiającego się dbaniem o samą siebie, korzystania z możliwości przeprowadzania kontrolnych badań profilaktycznych z zakresu mammografii i cytologii. Przekonywała o sprawczej sile "10 MINUT" dziennie poświęcanych przez kobiety tylko i wyłącznie samym sobie, dla osiągnięcia równowagi i poczucia komfortu psycho-fizycznego. Jedyny męski akcent w tym szczególnym dniu, to występ zespołu śpiewaczego "CORD". Dźwięki oddały treść gorących życzeń kierowanych do żeńskiej publiczności.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęły się zabawy i konkurencje "sportowe". Zmagania, w których brały udział zebrane panie dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń i mnóstwo radości.

Inwencja organizatorów była naprawdę imponująca. Wszystkie próby, którym poddane zostały panie zakończyły się pomyślnie i na długo pozostaną we wspomnieniach. Radosną i pełną dowcipu atmosferę wieczoru wprowadziły panie z KGW z Ostroszowic. W pełnej wigoru i temperamentu scence kabaretowej ze swadą opowiedziały chwil kilka z życia każdej kobiety, i bardzo ucieszył je fakt, że to właśnie im w drodze losowania przypadł zaszczyt zorganizowania MARCOWEJ KOBIETERII 2011. W przyszłym roku spotkamy się w Ostroszowicach i już uśmiechamy się na myśl o tym, co przygotują panie pod okiem przewodniczącej Bożeny Nowak.

Na zakończenie jeszcze raz serdecznie dziękujemy Pani Zofii Jurków za zorganizowanie I części Marcowej Kobieterii, za cudowną atmosferę i szczerą radość, które stały się naszym udziałem.

powrót do poprzedniej strony