Okrągły Stół Fundacji Wspomagania Wsi

2010-02-12

Okrągły Stół Fundacji Wspomagania Wsi

Mija 20 lat od wejścia w życie ustawy o samorządzie terytorialnym. Na przestrzeni lat gminy zyskały znacznie większe uprawnienia, ale jednocześnie wzrósł zakres zadań z którymi musiały się zmierzyć.

Fundacja Wspomagania Wsi dokonała bilansu osiągnięć poszczególnych samorządów z terenu całej Polski.

12 marca w Warszawie odbędzie się debata przedstawicieli samorządów, które zdaniem FWW działają efektywnie w warunkach nowej ustawy. Przy okrągłym stole zasiądzie elitarne około 10-osobowe grono wójtów gmin wiejskich i burmistrzów gmin miejsko-wiejskich liderów projektów międzygminnych, którzy wymienią doświadczenia i spostrzeżenia dotyczące usprawnienia prac samorządów i budowy społeczeństwa obywatelskiego.

Jednym z gości zaproszonych do udziału w tym prestiżowym spotkaniu będzie Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski. Wraz z innymi uczestnikami debaty stworzy dokument, który zostanie przesłany członkom rządu i posłom. Będą w nim zawarte wnioski i oczekiwania gospodarzy Gmin dotyczące jeszcze lepszego niż dotychczas funkcjonowania samorządów.