2010-02-05

Ferie w ostroszowickiej Bibliotece.

Zgodnie z szeroko propagowanym hasłem "Spotkajmy się w Bibliotece", biblioteka w Ostroszowicach zaprosiła czytelników do spędzenia ferii zimowych w niestandardowy sposób.

We wtorki, z okazji Roku Chopinowskiego, czytelnicy podczas zajęć plastycznych mogą uczestniczyć w projekcie, pt. "Fryderyk Chopin i jego muzyka" pod czujnym i życzliwym okiem Alicji Najwer. Akompaniament utworów Chopina będący tłem zajęć - jest inspiracją dla małych twórców - i owocuje ciekawymi ilustracjami i portretami kompozytora

3 lutego odbyła się VIII edycja konkursu piosenki "Ostroszowicki słowik". Jury w składzie: Iwona Cebulska, Alicja Najwer, Elżbieta Juziuk-Janicka, Ola Krupiarz i Patrycja Sowińska przyznało nagrody w poszczególnych kategoriach:

• przedszkole - Iga Kostan
  • klasy I - III - Natalia Krupiarz
  • Klasy IV - VI - Iza Trykoszko

W dniach od 8 - 10 II w bibliotece odbywać się będą zajęcia pod hasłem "Podróż do Indii". Uczestnicy warsztatów będą mogli nauczyć się tańca w stylu Bollywood oraz zapoznać się z oryginalnymi strojami, a wszystko to w atmosferze orientalnych zapachów z kadzidełek. Zajęcia poprowadzi Patrycja Sowińska.

Dla dorosłych czytelników bibliotekarz Maria Kirkiewicz proponuje spotkania w Dyskusyjnym Kubie Książki, który 25 lutego br.inauguruje swoją działalność.

Odbędzie się również cykl spotkań w "Dekoratorni", a w niej zajęcia techniką decoupage`u na drewnie, prowadzone przez Alicję Najwer.

Serdecznie zapraszamy.